Slovenské fanstránky o kapele Linkin Park


Naša Facebook page
lp.sk
Návštevnosť
Kto je Online
Hostí Online: 1

Členov Online: 0

Registrovaní členovia: 1,841
Najnovší člen: Jamri
Spriatelené weby
Budúcnosť Linkin Park

Sú to skoro dva týždne čo nás Chester tragicky opustil a boli to pre nás ťažké dni či už pre kapelu alebo komunitu, ktorá sa spojila ako nikdy predtým. Chesterova láska nás dala všetkých na jednu loď ako nikdy predtým a ukázala že Linkin Park Soldiers niesu len fanúšikovia; sme rodina.

Pomaly sa dostávame z tohto šoku a začíname sa pozerať vpred. Je tu otázka, ktorá mnohým z nás láme hlavu: čo bude ďalej s Linkin Park? Posunú sa ďalej bez Chestera? Môžu sa pohnúť bez Chestera? Na spomienkovej udalosti medzi ľuďmi zaznela táto otázka mnoho krát ale odpoveď je stále len vo hviezdach.

Tu sú nejaké možnosti, ktoré by sa mohli udiať s kapelou.

1, Mike prebere vedenie. Všetci vieme že Mike nemôže Chestera nahradiť v tvrdých piesňach ako napríklad „One Step Closer“ alebo „From The Inside“. Ako sme si všimli Mike postupom času sa stal viac ako len rapper Linkin Parku. Je génius v kapele. Sú tu tucty piesni kde Mike vystupuje sám ako napríklad „ When They Come For Me“, “No roads Left“ alebo „Until It Breaks“. Rovnako ukázal svoje frontmanovské schopnosti v “Invisible“ a vie rozhýbať dav. Je mnoho songov pre Mikea kde sa môže realizovať a jeho hlas a prezentácia časom exponenciálne zlepšili.
Na niektoré ikonické piesne kde dominoval Chester by mohol popremýšľať ako ich zmixovať a niečo stým urobiť. Mike zmiešal 5 songov pre Mashup Intro v roku 2014 a rovnako spojil „“Fallout“ a „Roads Untraveled“. Pre Fort Minor v roku 2015 urobil niečo podobné. Určite by sme ale chceli počuť naživo „Sorry For Now“. Napokon chalani budú mať nový materiál niekedy.....ktorý by mohol byť zahraný. Ak je tu Mike, je tu cesta a pravdepodobne toto je jedna z najlepších ciest pre LP.

2, Hrať Chesterové časti na playback. Momentálne je to veľmi diskutabilné ale v konečnom dôsledku na začiatok dobrý krok. Je tu možnosť že by to prebiehalo nejak takto: „Pokračovať ako 5 členná kapela, prehrávať Chesterov hlas a mikrofón sám na stojane pod reflektorom na jeho mieste v prednej časti javiska. Možno skúsiť kolaboráciu s inými umelcami ale nikdy nenahradiť Chestera“ . Tento spôsob ukazuje to že show bude pokračovať a rovnako to je aj spomienka na Chestera. Dav by určite spieval hlasnejšie ako inokedy či by tam bol alebo nie (dôkazom je aj tohtoročný In The End), vždy by bol súčasťou show. Nie je tu dobrá cesta na nahradenie Chestera vzhľadom na to aký bol dobrý spevák tak prečo to skúšať? Ak to inak nepôjde aspoň zahrať “One More Light“ v tomto duchu ako pamiatku.

3, Pokračovať ako pätica pod novým menom/Fort Minor. V roku 2013 bolo pre mnohých kontroverzne keď sa Chester pridal do Stone Temple Pilots. Mnoho fanúšikov hovorilo že to už nie je STP bez Scotta Weilanda. Určite by mnoho ľudí malo podobný názor pri nahradení Chestera. Strata Chestera je obrovská ale máme tu 5 super talentovaných členov LP, ktorý dýchajú a bezpochyby sa jedného dňa vrátia k hudbe. Ak kapela chce pokračovať ostanú pri názve Linkin Park alebo prejdu pod Fort Minor alebo nové meno bez Chestera. Táto voľba je ale skôr škodlivá a nereálna vzhľadom na silu mena Linkin Park.

4, Stať sa studio-only kapela. Poviete si „ Linkin Park je jedna z najlepších kapiel čo hrajú naživo. To je nemožné.“ Časy sa zmenili v hudobnom priemysle a sú aj iné okolnosti a túto cestu mali aj Beatles. Dnes sú problémy so streamovaním a vydávaním hudby ale kapela určite by nemala problém vzhľadom na silu ich mena aké si vybudovali sa posledné dve dekády. Linkin Park nie kapela kvôli peniazom. Chcú tvoriť. Sú na tom tak že peniaze pre nich nebudú nikdy problém. Bola by veľká škoda neisť na koncert Linkin Park znovu ale ak nie je alternatíva, radšej novú hudbu ako nič.

5, Skúsiť nájsť nového speváka. Buďme úprimný: Chestera nikto nenahradí. Treba ale povedať že na svete sú speváci, ktorí by vedeli zaspievať niektoré piesne. Niekto poukázal na bývalého speváka Dry Cell Jeffa Gutta. Jeho kapela bola populárna v čase rozkvetu nu-metalu v roku 2001 a ukázal že má čistý hlas v jeho vystúpení piesne „Hallelujah“ v show Americas Got Talent. Nie na Chesterovaj úrovni ale dobrý vokalista. Je ešte možnosť mať dvoch spevákov ako to spravilo pár skupín: jeden pre screamy druhý pre spev. Úprimne táto možnosť by skôr poškodila skupine aj keby tam bola osoba, ktorá by nahradila Chestera už len z dôvodu chémie a dynamiky. Každopádne aj toto je možnosť.

6, Hrať s hosťujúcimi spevákmi. Táto možnosť znie zaujímavo ale mala by určité limity. Linkin Park by mohli každú show s inými spevákmi a v podstate by hrali cover verzie. Pre kapelu by to ale bolo veľmi obmedzujúce či už pre logistiku alebo dostať sa na niektoré miesta. Mohlo by to byť zábavné vidieť kapelu hrať zakaždým s niekym iným ale bolo by to ťažké.

7, Dajú šancu fanúšikom vystúpiť. Táto možnosť je zábavnejšia a zaujímavejšia ako ostatné. Keď Chester opustil STP v roku 2015 začali hľadať nového speváka ale nekonvenčne. Urobili súťaž pre celý svet a zistili si, kto by chcel s nimi hrať naživo. Predpokladaným víťazom bol chlap z Filipín. Nebolo by super keby niečo takéto urobili aj LP? V našej komunite je určite mnoho talentov!


Prejde ešte veľa vody pokiaľ uvidíme Linkin Park v akcii. Turné v Japonsku sa nezrušilo a lístky sa stále dajú kúpiť a LP nepovedali zatiaľ ako budu pokračovať. Kľudne diskutujte a špekulujte ale rovnako ako aj my aj kapela potrebuje čas. Nečakajte žiadne definitívne rozhodnutia v blízkej dobe. Fort Minor sa pravdepodobne vráti. Ostatný členovia kapely určite tiež len to chce čas.

Takmer určite Linkin Park nekončí. V ich liste pre Chestera napísali: „ Naša láska k tvorbe hudby je neuhasitelná. Nevieme akou cestou sa vydáme ale vieme že náš život sa stal lepšim vďaka tebe. Ďakujeme za tento dar. Máme ta radi a moc nám chýbaš.“ Nech sa vydajú akoukoľvek cestou LP sa jedného dňa vráti, možno v Novembri v Japonsku, možno v roku 2018 alebo neskôr. Vždy zmenili našu bolesť a trápenie na niečo čo nám dávalo silu ísť ďalej.

Mike, Brad, Rob, Dave a Joe – dúfame že sa máte dobre. Všetci sa z toho jedného dňa dostaneme a vy si zoberte toľko času koľko potrebujete. Budeme tu keď nastane čas vašeho comebacku. To najdôležitejšie – rešpektujeme vaše rozhodnutie nech bude akékoľvek na 100%.

Pre fanúšikov – ešte raz ďakujeme za účasť na spomienkových stretnutiach pre Chestera a prosíme ak sa neviete vyrovnať s jeho stratou alebo aj niekoho iného neduste to v sebe ale povedzte to svojím najbližším, prípadne napíšte aj nám – sme v tom spolu.

"When life leaves us blind, Love keeps us kind"

Zdieľať
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

12/12/2017 12:56
Súhlasím a zdieľam tvoje pocity Veyron, boli sme na tom podobne.

20/11/2017 08:43
...a koncert to bol maličký v divadelných priestoroch s príjemnou priateľskou atmoškou...to čo sa stalo ma silno zasiahlo a nikdy nezabudnem nie len nato aký talent to bol, ale i aký človek.

20/11/2017 08:42
Len tak pre zaujímavosť na koncerte v Brixtone (ten predposledný 4/7) bol Chez v super nálade a žartoval ako napr. že je to afterparty či to že doma keď spieva tak mu detská nadávajú...

20/11/2017 08:41
Koncert v HB sa myslím podaril super, sa mi veľmi páčili Mike a jeho kecy, aj keď veľmi náročné na pozeranie.

30/10/2017 20:24
koncert bol super aj atmoska vsetko ale riadne ma nicilo ked som videl iba 5 clenov skupiny..... sad rest in peace chester

29/10/2017 19:07
Vaše názory na koncert v Hollywood Bowl? Páčil sa? THP

29/10/2017 19:01
LPTHP

23/07/2017 22:12
28.7.2017 v Sade Janka Kráľa v Bratislave o 19:00 bude rozlúčka s Chesterom.

21/07/2017 12:00
MUSIME SPRAVIT ROZLUCKU ! toto je neuveritelne čo sa stalo sad

20/07/2017 20:43
Zevraj sa chester obesil??? WTF???